» » آغاز طرح دانشجو معلم قرآن با همکاری سازمان بهزیستی کشور


8 بهمن 1396
آغاز طرح دانشجو معلم قرآن با همکاری سازمان بهزیستی کشور

اولین دوره طرح دانشجو معلم قرآن کریم ویژه مددجویان سازمان بهزیستی کشور در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، زهرا نقی‌زاده، رئیس مرکز فعالیت‌های دانشجویی این سازمان در گفت‌وگو با کانون خبرنگاران ايكنا، با اشاره به اجرای طرح دانشجو معلم قرآن با همکاری سازمان بهزیستی کشور، گفت: طرح دانشجو معلم قرآن کریم بیش از دو سال است که در این سازمان برگزار شده؛ و امسال این طرح با همکاری سازمان بهزیستی کشور و با مرکزیت شش منطقه تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز و مازندران برای اولین بار در سراسر کشور ویژه دانشجویان جامعه هدف بهزیستی در حال برگزاری است.

امروز؛ آغاز طرح دانشجو معلم قرآن با همکاری سازمان بهزیستی کشور

وی با اشاره به هدف از اجرای این طرح اظهار کرد: هدف از برگزاری را در سه بعد می‌توان عنوان کرد. بحث اول دانش‌افزایی است که در این مرحله دانشجو اطلاعات علمی خود را در خصوص تدریس قرآن با حضور در کلاس‌های آموزشی بهبود می‌بخشد. هدف بعدی مهارت‌افزایی است که در این مرحله فرد، مهارت‌های خود در زمینه تدریس قرآن را افزایش می‌دهد و در نهایت اشتغال‌زایی آنهاست که در فضای بازار کار مشغول به تدریس شوند.

نقی‌زاده به حضور اساتید با تجربه و به نام در کلاس‌های این طرح اشاره کرد و گفت: محمد خواجوی، فاطمه احمدیان، داود تک فلاح و نجیبه قدیانی اساتید حاضر در این طرح هستند که به تدریس درس‌های تجوید، روش تدریس و تدبر در قرآن می‌پردازند.

امروز؛ آغاز طرح دانشجو معلم قرآن با همکاری سازمان بهزیستی کشور

رئیس مرکز فعالیت‌های دانشجویی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور عنوان کرد: در پایان دوره آموزشی از این افراد آزمون اخذ و در صورت قبولی، از طرف سازمان بهزیستی کشور و سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور مدرک پایان دوره به شرکت‌کنندگان این طرح اعطا خواهد شد که با دریافت آن می‌توانند در مراکز فرهنگی ــ آموزشی مشغول به تدریس شوند.

امروز؛ آغاز طرح دانشجو معلم قرآن با همکاری سازمان بهزیستی کشور

وی با اشاره به استقبال خوب دانشجویان بهزیستی از این طرح، اظهار کرد: در مجموع ۷۰۰ نفر از دانشجویان تحت پوشش بهزیستی علاقه‌مندی خود را برای حضور در این طرح اعلام کردند، که با توجه به محدودیت‌های موجود و پس از اخذ آزمون، از ۲۰۰ نفر از این افراد برای حضور در کلاس‌ها دعوت به‌عمل آمد و امید این را داریم تا در ادامه از ظرفیت این ۲۰۰ نفر برای آموزش بقیه علاقه‌مندان استفاده کنیم.


ارتباط با ما

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس
خيابان بزرگمهر - پلاک 85

تلفن : 66402882-66970775
پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com