» » آمادگی سازمان قرآنی دانشگاهیان برای گسترش برنامه‌های قرآنی ویژه بهزیستی


7 بهمن 1396
آمادگی سازمان قرآنی دانشگاهیان برای گسترش برنامه‌های قرآنی ویژه بهزیستی

رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در مراسم افتتاحیه طرح دانشجو معلم قرآن کریم ویژه دانشجویان مورد حمایت سازمان بهزیستی، اعلام کرد: آماده برگزاری دوره‌های گسترده‌تر برای مددجویان بهزیستی هستیم.

به گزارش سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، حمید صابرفرزام، رئیس این سازمان، امروز هفتم بهمن‌ماه، در مراسم افتتاحیه طرح دانشجو معلم قرآن کریم ویژه جامعه هدف سازمان بهزیستی که با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی سید محمدی، معاون فرهنگی سازمان بهزیستی کشور، حسین نحوی‌نژاد، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، حبیب‌الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور و ۴۰ نفر از دانشجویان گروه هدف بهزیستی برگزار شد، با اشاره به اینکه سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، یکی از مراکز مفتخر به فعالیت قرآنی در نظام جمهوری اسلامی است، گفت: این سازمان در زمینه‌های متعدد با استفاده از امکانات و توان دانشگاهیان برای خدمت به جامعه دانشگاهیان و عموم جامعه فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: ما از حوزه‌های تبلیغی و ترویجی گرفته تا حوزه‌های پژوهشی و کارآفرینی با موضوع قرآنی را در این مجموعه دنبال می‌کنیم. طرح دانشجو معلم قرآن کریم نیز با هدف کمک به ریشه‌کنی بی‌سوادی قرآنی شروع شده و برنامه‌هایی را در سراسر کشور اجرا می‌کنیم. امروز هم با همکاری سازمان بهزیستی کار جدیدی شروع شده که بر اساس آن دانشجویان تحت حمایت سازمان بهزیستی آموزش‌های لازم برای تدریس قرآن کریم را آموزش می‌بینند تا به معلم و استاد قرآن تبدیل شوند.

فرزام ضمن تبریک به همه دانشجویانی که می‌خواهند معلم قرآن شوند و همه دست‌اندرکارانی که موجب تحقق این طرح شده‌اند، گفت: پیامبر(ص) می‌فرمایند: «بهترین شما کسی است که قرآن را یاد بگیرد و یاد دهد» اینکه اکنون شما در مسیری قرار گرفته‌‌اید که بهترین افراد این امت شوید، شکر زیادی دارد و به جز شکر باید از این نعمت مراقبت هم بکنید.

وی خطاب به دانشجویان حاضر در طرح دانشجو معلم قرآن کریم، گفت: شما این امکان را به دست می‌آورید که قرآن که شفا و رحمت است را برای جامعه‌ای که از نظر جسمی و روحی نیاز به کمک دارند، ارائه کنید. قرآن می‌تواند بهترین التیام برای درد‌های جسمی و روحی باشد. قدر خودتان را بدانید که در بهترین مسیر قرار گرفته‌اید و مراقبت کنید که این مقام و منزلت بزرگ از شما سلب نشود.

رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در پایان گفت: اگر شما بتوانید این دوره‌های آموزش روخوانی و روان‌خوانی قرآن را به عنوان معلم قرآن بگذرانید، دوره تدبر در قرآن نیز برای شما برگزار می‌شود.


ارتباط با ما

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس
خيابان بزرگمهر - پلاک 85

تلفن : 66402882-66970775
پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com