» » برگزاری سومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان


10 مهر 1396
برگزاری سومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان

هم‌زمان با فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌(ع)، سومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان با همکاری «حسینیه اعظم زنجان» و «سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور» برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، هم‌زمان با فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع)، سومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان در جهاددانشگاهی زنجان برگزار خواهد شد.

 

این سوگواره ملی که دبیرخانه دایمی آن به‌واسطه اشتهار زنجان به «پایتخت شور و شعور حسینی ایران اسلامی» به جهاددانشگاهی زنجان سپرده شده است، تلاش می‌کند تا از طریق تشویق دانشجویان به تفکر و خلق آثار فاخر در بخش‌های مختلف در جهت تعمیق باورهای دینی و مذهبی در میان نسل آینده‌ساز کشور، گامی هر‌ چند کوچک بردارد.

 

سوگواره میعادگاه عاشورایی دانشجویان، با هدف ترویج و هم‌افزایی فرهنگ عاشورایی، اشاعه ساختار ذهنی و عملکردی امام حسین(ع) در جامعه، تعمیق استعدادها و ظرفیت‌های استان و نیز پرورش افرادی که توانایی تأثیرگذاری در این وادی را داشته باشند، برگزار می‌شود.

 

ترویج هنر متعالی انقلاب اباعبدالله‌الحسین(ع)، اشاعه سبک و سیاق زندگی این امام همام در جامعه به‌ویژه در بین جوانان و نوجوانان، بدعت‌شناسی و آگاهی از زمینه‌های ورود بدعت و تحریف در فرهنگ عاشورایی و فراتحلیل آثار، جهت بهره‌گیری مؤثر و مستمر و کاربردی قابل انعکاس در فضای جامعه، از دیگر اهداف این سوگواره به‌شمار می‌رود.

 

به نقل از دبیرخانه سوگواره، نخستین سوگواره ملی «میعادگاه عاشورایی دانشجویان» با همکاری دانشگاه‌ها و نهادهای فرهنگی استان زنجان، در راستای تعمیق فرهنگ عاشورایی در سطح جامعه دانشگاهی و به‌ویژه قشر جوان، در سال ۱۳۹۳ برگزار شد.

 

این سوگواره یکی از پرمخاطب‌ترین رویدادهای ملی دانشگاهی در سطح کشور با همکاری «حسینیه اعظم زنجان» و «سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور» برگزار شده و در طی دو دوره فعالیت این رویداد، بالغ بر ۷۵۰۰ اثر دانشجویی در بخش‌های شعر، عکس، پادکست و کلیپ‌های تصویری جمع‌آوری و مورد داوری قرار گرفت و آثار برگزیده نیز در قالب سه جلد کتاب، دو مجموعه مولتی‌مدیا و دو مجموعه نمایشگاهی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 

سومین دوره این سوگواره ملی که به‌صورت دوسالانه برگزار می‌شود، از ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۶ مطابق با اول محرم‌الحرام ۱۴۳۹ هجری قمری در چهار بخش شعر، عکس (حرفه‌ای و آماتور)، قطعه‌های صوتی (پادکست) و کلیپ‌های تصویری فعالیت خود را آغاز می‌کند و مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار در این سوگواره تا اول آذرماه سال‌جاری ادامه خواهد داشت.

 

به گزارش دبیرخانه سوگواره عاشورایی دانشجویان، علاقه‌مندان جهت شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به آدرس دبیرخانه واقع در زنجان، بلوار ملاصدرا، جنب میدان شورا، مجتمع جهاددانشگاهی، طبقه سوم، معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان زنجان ارسال کرده و یا با شماره ۳۰۱و۳۳۰۳۵۳۰۰-۰۲۴ تماس حاصل کنند.

 

کانال‌های ارتباطی دبیرخانه سوگواره شامل پایگاه اینترنتی به آدرس: www.roozevaghee.ir کانال تلگرامی به آدرس: https://telegram.me/rooz_e_vaghee در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.


ارتباط با ما

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس
خيابان بزرگمهر - پلاک 85

تلفن : 66402882-66970775
پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com