» » » پرداخت تسهیلات به دانشگاهیان متقاضی سفر عتبات/ زوج‌ها جداگانه وام دریافت می‌کنند


3 دی 1396
پرداخت تسهیلات به دانشگاهیان متقاضی سفر عتبات/ زوج‌ها جداگانه وام دریافت می‌کنند

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: کلیه دانشگاهیانی که در قرعه‌کشی انتخاب شوند می‌توانند متقاضی دریافت وام باشند، حتی در متاهلین اگر یکی از زوجین دانشجو نباشد هم می‌تواند از این وام استفاده کند.

محمد زارع، معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در خصوص اعطای وام به زائرین دانشگاهی عتبات عالیات گفت: به منظور حمایت مالی از دانشگاهیانی که قصد تشرف به عتبات عالیات دارند و بر اساس تفاهم‌ نامه‌ای که بین ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با بانک ملت و صندوق رفاه منعقد شده، تسهیلاتی به دانشگاهیان متقاضی اعزام به عتبات عالیات اعطا می‌شود.

زارع گفت: دانشگاهیانی که در قرعه‌کشی به عنوان زائرین اصلی یا ذخیره انتخاب شوند جهت دریافت وام به بانک ملت یا صندوق رفاه معرفی خواهند شد تا روند دریافت وام آغاز شود.

وی افزود: میزان وام عتبات دانشگاهیان وزارت علوم برای مجردین ۱۰ میلیون ریال و برای متاهلین ۱۵ میلیون ریال خواهد بود. دانشگاهیان وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی نیز برای سفرهای زمینی ۱۰ میلیون ریال و برای سفرهای هوایی ۱۵ میلیون ریال وام دریافت خواهند کرد.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: وام بانک ملت به صورت قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد به زائرین اعطا می‌شود و بازپرداخت آن در اقساط ۱۸ ماهه و بلافاصله بعد از دریافت آغاز می شود، وام صندوق رفاه نیز در اقساط ۶۰ ماهه و بازپرداخت آن بعد از فراغت از تحصیل خواهد بود.

زارع گفت:کلیه دانشگاهیانی که در قرعه‌کشی انتخاب شوند می‌توانند متقاضی دریافت وام باشند حتی در متاهلین اگر یکی از زوجین دانشجو نباشد هم می‌تواند از این وام استفاده کند و وام به صورت جداگانه به آنها پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: زائرینی که در دوره‌های قبل با کاروان‌های ستاد به عتبات اعزام شده‌اند و وام بانک ملت را دریافت کرده‌اند با تسویه وام قبلی می‌توانند در صورت تشرف در دوره جدید، از این وام بهره‌مند شوند.

یادآور می‌شود، در متاهلین به فرزندان زیر ۱۸ سال وام تعلق نمی‌گیرد.


ارتباط با ما

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس
خيابان بزرگمهر - پلاک 85

تلفن : 66402882-66970775
پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com