» » » اجرای طرح «دانشجو معلم قرآن» در مشهد


22 آبان 1396
اجرای طرح «دانشجو معلم قرآن» در مشهد

طرح «دانشجو معلم قرآن» همزمان با هفته قرآن و دانشگاه، به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

میثم لعل عوض‌پور، مدیر اجرایی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، از برگزاری طرح دانشجومعلم قرآن، همزمان با هفته قرآن و دانشگاه خبر داد.
وی با بیان اینکه این طرح به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی و تحت حمایت و نظارت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌شود، بیان کرد: این طرح ویژه دانشجویان علاقه‌مند و آشنا با آموزه‌های اولیه قرآن(روخوانی و رواخوانی) است و اهدافی اعم از حرکت به سمت تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان بالاترین سند فعالیت‌های قرآنی، گسترش و توسعه معرفت قرآنی در میان دانشجویان و شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی در بخش‌های مختلف قرآنی را دنبال می‌کند.
لعل عوض‌پور ادامه داد: فراهم کردن فضایی برای فعالیت دانشجویان علاقه‌مند قرآنی برای فعالیت‌های قرآنی، استفاده از روحیه پویا و شاداب جوانان دانشجو برای انتشار فرهنگ قرآنی، ایجاد حرکتی پویا و رو به رشد جهت ارتقای فرهنگ قرآنی و حمایت مادی و معنوی از فعالیت‌های قرآنی دانشجویان از دیگر اهداف این طرح است.
مدیر اجرایی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی اعلام کرد: دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند از ۱۰۰ ساعت آموزش قرآن در سه حوزه تجوید، تدبر و روش تدریس بهره‌مند شوند؛ با این طرح، امیدواریم که بتوانیم در راستای نهضت قرآن آموزی کشور قدم موثری را برداریم.
وی مهلت ثبت‌نام را تا تاریخ ۲۰ آذرماه دانست و در خصوص نحوه شرکت در این طرح، عنوان کرد: دانشجویان می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت سازمان دانشجویان جهادداشگاهی خراسان رضوی به نشانی sdjd.ir مراجعه کنند و یا پاسخ سوالات خود را از کانال تلگرام jdmfarhangi@ دریافت کنند.


ارتباط با ما

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس
خيابان بزرگمهر - پلاک 85

تلفن : 66402882-66970775
پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com