» » رونق کارآفرینی زنان مسلمان در آمریکا


10 مرداد 1396
رونق کارآفرینی زنان مسلمان در آمریکا

آمریکایی‌ها به صورت روزافزونی خرید آنلاین را به خرید حضوری ترجیح می‌دهند؛ نتایج تحقیق مؤسسه پژوهشی «پیو» نیز نشان می‌دهد که از هر ۱۰ آمریکایی ۸ نفر به صورت آنلاین خرید می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «AboutIslam»، مشتریان آنلاین آمریکایی از ۲۲ درصد در سال ۲۰۰۰ به ۷۹ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است و زنان مسلمان زیادی در حال استفاده از این فرصت برای ارائه محصولات و خدمات تخصصی به مسلمانان هستند.
کارآفرینی در حال گسترش در میان زنان مسلمان آمریکایی است و آنان پیامی برای همه زنان مسلمان علاقمند به کسب‌وکارهای شخصی دارند.
فروشگاه کتاب‌های اسلامی آنلاین
خانم «پاپاتیا فوزار»، نویسنده و ناشر آمریکایی فروشگاه آنلاین کتاب «فافکی» را راه‌اندازی کرده است. این فروشگاه بسته‌های ویژه‌ای درست می‌کند که در آن ضمن ارائه گلچینی از کتاب‌های اسلامی، تنقلات و خوراکی‌هایی نیز برای خوانندگان گذاشته می‌شود.
فوزار می‌گوید: در حال حاضر در دنیای انتشارات تنوع دیده نمی‌شود و نویسندگان مسلمان برای انتشار و دیده‌شدن کتاب‌هایشان مشکل دارند، همین مسئله انگیزه من برای راه‌اندازی فروشگاه کتاب فافکی بود.
فوزار خطاب به زنان مسلمان گفت: لازم است صدای شما شنیده شود. دیدگاه شما مهم است. ارزش خود را دست‌کم نگیرید. به تیم زنان مسلمان قدرتمند بپیوندید. شکر خدا، آفتاب کافی برای تابیدن به همه وجود دارد.
فروشگاه محصولات حلال آرایشی بهداشتی
«سلین چیلدز»، بانوی کارآفرین مسلمان نیز برای مقابله با چالش پیدا‌کردن محصولات آرایشی و بهداشتی حلال، فروشگاه آنلاین «روث و مائه» را به منظور عرضه این محصولات راه‌اندازی کرده است.
وی در این فروشگاه آنلاین به ارائه محصولات حلالی که با مواد طبیعی ساخته شده است، می‌پردازد.
تنوع خدمات در شرکت «ماکدا آرتیستری»
همچنین «زالیکا مارتین»، دختر مسلمان آمریکایی شرکت آنلاین خود به نام «ماکدا آرتیستری» را که ارائه‌کننده خدمات متنوع برای زنان مسلمان است، راه‌اندازی کرده است. ارائه خدمات زیبایی، تولید جواهرات دست‌ساز و سخنرانی‌های ترغیبی برای زنان مسلمان از جمله خدمات این شرکت است.
مارتین می‌گوید: هدف من از این کار ارائه خدمات و محصولاتی برای توانمندسازی بانوان مسلمان بود و اینترنت را انتخاب کردم؛ زیرا مکان ایده‌آلی برای ارتباط با همه اقشار است. محبت‌کردن به خود و توانمندسازی شخصی همواره برای من مهم بوده و می‌خواهم آن را به دیگر زنان نیز هدیه کنم.
زالیکا مارتین در پیامی به زنان مسلمان گفت: شروع کنید. سختی و چالش در هر کاری که انجام می‌دهیم وجود دارد، اجازه ندهید که هیچ‌چیز شما را از کارآفرین‌شدن باز دارد.

ارتباط با ما

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس
خيابان بزرگمهر - پلاک 85

تلفن : 66402882-66970775
پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com